۱۳۹۷ تیر ۱, جمعه

بحران اعتماد!


این روزها نوشته آقای ناظران در خصوص فساد در تخصیص ارز پتروشیمی ها در کانال ها دست به دست می چرخد و خنده دار که برخی کانال ها از کپی نوشته جنجالی ایشان برای تبلیغ و جذب مخاطب استفاده کرده اند.
با توجه به آشنایی خودم با بخش پتروشیمی و مقررات بانک مرکزی در خصوص فروش ارز پتروشیمی ها در سامانه نیما باید بگويم که این نوشته بر اساس اطلاعات غلط نوشته شده است و صحیح نيست. تخصیص ارز دست بانک مرکزی است نه پتروشیمی ها. البته که در صنعت پتروشيمي مثل جای جای اقتصاد ايران، فساد وجود دارد و ارقام فساد آن هم کم نیست، اما این مورد ادعایی صحیح نمی باشد.
متاسفانه در ایران، یک بحران اعتماد داریم. بسیاری مردم فکر می کنند که دیگران بردند و خوردند و چاپيدند. بيراه هم نیست! در مورد تشدید تحریم های قبلی در سال های 90 تا 92، اختلاس 3000 میلیاردی را داشتیم و بعد فرار آقای خاوری که علاوه بر تشریک در فساد، مخزن اطلاعات دور زدن تحریم های مالی بود. بعد هم که ماجرای حیرت انگيز اقای زنجانی بدون حتی مواخذه یک مسئول!
فاجعه بارترین اتفاق در تحریم های پیش رو، تکرار این حوادث تلخ گذشته است. در این صورت، فاجعه تخریب اعتماد افکار عمومی ایران به حاکميت را خواهیم داشت که قویتر از اثرات مستقیم تحریم هاست. لذا فکر می کنم که لازم است مسئولان در این چند وقت بیشتر حساسیت به خرج دهند تا بی آبرویی جدیدی به بار نيايد!

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر