۱۳۹۶ آبان ۲, سه‌شنبه

ایرلاین های بدشانس!!

روایت اول: چندوقت پیش تلویزیون مصاحبه ای خودمانی با مداحی معروف داشت و با خنده به او گفت که شما از اون پاکت های معروف هم می گیرید؟ به شکلی جدی جواب داد که بله! حتی خودشان هم ندهند من می گیرم چون برکت زندگیم است. حتی از پول آن به دیگران هم می دهم تا برکت مال آنها هم باشد.

روایت دوم: یکی از آشنایان بعد از عمری کارمندی و در جا زدن، رفت سراغ کاروان داری برای حج و زیارت عتبات عالیات. ظرف چند سالی زندگیش از این رو  به آن رو شد و خانه و ماشینش کلی ارتقا پیدا کرد. ولی همیشه می گفت همه اینها رو به لطف خدا دارم.

روایت سوم: یکی از آشنایان که در مراسم اربعین و پیاده روی شرکت کرده بوده، مجبور شده بود در برخی از مسیرها به همراه چند نفر دیگر ماشین بگیرد و رانندگان محلی که بازار را داغ دیده بودند، حسابی قیمت ها را بالا برده بودند. وقتی مسافران اعتراض کردند که نباید با زائر امام حسین اینگونه برخورد کرد و انقدر گران با آنها حساب کرد، با این جواب مواجه شده بودند که این نان زن و بچه من است که امام حسین لطف و عنایت کرده است.

در تخصص من نیست که بگویم واقعا آیا درست است که بگوییم ثروت و درآمد یک عده را خدا و ائمه از طریق جیب مومنان فراهم کرده اند، اما فکر کنم در این بین ایرلاین ها بدشانس بوده اند که سریع با برخورد ارگان های مختلف مواجه شدند تا قیمت های اربعین خود به مقاصد عراق را کاهش دهند. یک نفر باید استدلال می کرد که درآمدهای نجومی این روزهای ایرلاین ها نیز از فضل خداوند است و قرار است انشاالله به یمن آن، حداقل بدهی های نجومی خود را بپردازند.
.
.

این خبر را در مورد دستمزد مداح ها بخوانید. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر