۱۳۹۲ اسفند ۱۵, پنجشنبه

مصائب این روزهای بیت کوین


قبلا راجع به بیت کوین یا پول دیجیتالی نوشته بودم (لینک) و اشاره کردم که امنیت یکی از مهمترین چالش های این نوع پول است. حالا این روزها امنیت بیت کوین به طور جدی به چالش کشیده شده است. در هفته گذشته بعد از مدت ها انکار، ورشکستگی یکی از مبادی معاملات به نام Mt.Gox در ژاپن اعلام شد. دلیل هم هک شدن سیستم آن و از دست دادن تمامی بیت کوین های مشتریانش اعلام شده است. اما مصائب بیت کوین پایان ندارد. دیروز هم جسد مدیر یکی دیگر از مبادی معاملات بیت کوین در سنگاپور در اتاق خود یافت شد که هنوز دلیل آن مشخص نیست. (لینک) در نظرسنجی شبکه CNBC هم با وجود بحران اوکراین و سقوط روبل، نظر اکثریت (از میان 9013 رای)  این بوده است که بیت کوین ریسک بیشتری دارد.اما جالب است که بیت کوین در برابر این حوادث هنوز در حال مقاومت است.
.
.
.

قیمت بیت کوین را در وبسایت کیتکو در این لینک می توانید دنبال کنید. اخبار مربوط به بیت کوین نیز در گوشه همین صفحه قابل مشاهده است. قیمت بیت کوین در زمان نوشتن این نوشته، حدود 660 دلار است.  

۳ نظر:

 1. salam aghaye rahdari
  shoma midoonid che joori mishe bitcoin moamele kard?

  پاسخحذف
 2. سلام

  در حقیقت مثل بازار فارکس در اینجا نیز یک سری بروکر وجود دارند که معاملات را انجام می دهند با این تفاوت که در بازار فارکس انتقال فیزیکی پول مهیا نیست ولی در بیت کوین شما رمزها را خریده و انتقال قابل انجام است. البته ممکن است که شما رمزها را نزد بروکر به امانت بگذارید. اتفاقی که افتاده همین است که رمزهای یکی از همین بروکرها دزدیده شده و این یعنی همه پول ها رفته است.
  این بروکرها به سادگی قابل یافتن هستند ولی من نه هیچکدام را معرفی می کنم و نه اصلا معامله بیت کوین را توصیه می کنم. بهتر است بیشتر ناظر باشید تا معامله گر.

  پاسخحذف
 3. من یه سایت پیدا کردم مطالب جالبی میزاره به فارسی راجع به بیت کوین اخبار و تحلیل های به روز داره به دوستان هم پیشنهاد میدم یه نگاه بندازن www.parsbtc.com

  پاسخحذف